Norm veiligheidsketting mandschommels
De Europese normcommissie CEN heeft bepaald dat in de toekomst ook bij mand- of vogelnestschommels met twee ophangpunten een extra veiligheidsketting vereist is om bij breken van de hoofdophanging de schok op te vangen. Dat maakte het Keurmerkinstituut recent bekend.
Veiligheidsketting nu ook bij twee ophangpunten
Bij éénpuntsophangingen van mand- of vogelnestschommels wordt in de Europese norm al vereist dat een extra voorziening (vaak een ketting) wordt toegepast om bij breken van de hoofdophanging de schok op te vangen. CEN (Europese normcommissie) heeft nu bepaald dat dit in de toekomst ook zal worden vereist voor dit type schommels als er twee ophangpunten zijn.
Handeling fabrikanten
Dit zal bij het verschijnen van de herschreven en aangepaste norm bekend worden gemaakt, wat overigens nog enige tijd op zich zal laten wachten. Fabrikanten worden wel aangeraden nu al actie te ondernemen om dit type schommels aan te passen aan de toekomstige norm.
Terug naar overzicht nieuws >>>
Vond u dit artikel interessant?
Dan vindt u onze nieuwsbrieven zeker interessant!
Schrijf u direct in (net als ruim 23.500 collega's!) >>













